Biura tłumaczeń

 

Dedykowaną wprost dla biur tłumaczeń jest norma PN-EN ISO 17100:2015 ,,Usługi tłumaczeniowe - Wymagania dotyczące świadczenia usług tłumaczeniowych”, która zastąpiła normę PN-EN ISO 15038:2006. Pierwsza ogólnoeuropejska norma regulując jakość usług tłumaczeniowych. Jest to jedno z wielu rozwiązań, które mogą Państwo implementować i certyfikować w firmie.

 

Celem normy PN-EN ISO 17100:2015 jest określenie wymagań dotyczących świadczenia wysokiej jakości usług tłumaczeniowych, które są zgodne z odpowiednimi specyfikacjami.

 

ISO 17100: 2015 zawiera wymagania dla podstawowych procesów, zasobów i innych aspektów niezbędnych dla świadczenia usługi tłumaczeniowej jakości, który spełnia obowiązujące wymagania.

 

Wdrożenie normy ISO 17100: 2015 daje dostawcy usług tłumaczeniowych (TSP) możliwość wykazania, iż usługa tłumaczeniowa jest zgodna z wyżej wymienioną normą, tym samym gwarantując posiadanie odpowiednich zasobów i stosowanie procesów umożliwiających mu świadczenie usługi tłumaczeniowej, która będzie zgodna z wymganiami Klienta oraz pozostałymi specyfikacjami.

 

W obecnych warunkach rynkowych potrzeba dostarczenia usługi na wysokim poziomie oraz wzrost konkurencyjności wymusza stosowanie rozwiązań systemowych, które nie tylko ułatwiają zarządzanie firmą, ale są w stanie dostarczyć klientowi usługę w możliwie najkrótszym czasie o tej samej jakości tłumaczenia. 

 

Istotne znaczenie ma więc zwracanie uwagi na sam proces tłumaczenia oraz wszystkie inne aspekty świadczenia usług, w tym zapewnienia jakości i identyfikowalności historii zlecenia.

  

Zachęcamy do kontaktu poprzez wypełnienie formularza kontaktowego,

przesyłania pytań na adres e-mail noble@noblecert.pl 

lub kontakt telefoniczny z biurem +48 12 357 16 66

 

Zawsze proponujemy niezobowiązujące spotkanie z ekspertem. Prosimy o wcześniejszy kontakt tak, aby zapobiec wydłużeniu się terminu spotkania. Spotkanie jest bezpłatne.

Nasi klienci

Nasi partnerzy

Fundacja Planuj Zdrowie